דלתות פנים טריקה שקטה

בונים או משפצים? זה הזמן לדעת הכול על בחירת דלתות פנים לסביבת המגורים החדשה או המתחדשת

מה חשוב לדעת על דלתות פנים?

דלתות פנים הן הגדרה כוללת למספר הולך וגדל של דלתות המיוצרות מחומרי גלם שונים כגון: עץ מלא, עץ מעובד –סינטטי, MDF, אלומיניום ועוד. כיום, בכל קטלוג דלתות פנים תוכלו למצוא היצע מרשים של דלתות פנים מעוצבות המאפשרות לכם לבחור בין דלתות כנף לבין דלתות הזזה, כאשר קיימת גם סדרת דלתות עם ציר נסתר, דלתות קו אפס המיושרות עם הקיר ועוד. הגודל הסטנדרטי של דלתות פנים נע בין 70 ל-90 ס"מ רוחב ועד 206 ס"מ גובה. יחד עם זאת, תוכלו להזמין דלתות בכל גודל נדרש.

מרגישים שיש יותר מדי רעש בבית? את הרעש של דלתות נסגרות אפשר למנוע בצורה מאוד טובה. הסטנדרט המתבקש והמתקדם ביותר כיום הינו התקנה של דלתות פנים טריקה שקטה. ולא רק שקט מבטיח המנגנון שבולם את הטריקה אלא גם עוד כמה יתרונות חשובים. לקרוא ולהחכים.

מדוע החלו דלתות טריקה שקטה להיות כל כך פופולריות

מומחים מסבירים כי יש כמה וכמה סיבות לכך כי דלתות טריקה שקטה הפכו לכל כך פופולריות. לפני שנסביר על מאפיינים ויתרונות משלימים, נציין את העיקרון החשוב ביותר. מרבית האנשים מעדיפים שקט על רעש, במיוחד בסביבת המגורים אך לפעמים גם במקומות עבודה מסוימים (שם דרוש ריכוז רב). הצליל של דלת נטרקת הינו עוכר שלווה באופן מיוחד, עד כדי כך שיש כאלה שיוותרו על חלון פתוח ומשב רוח נעים, כדי שדלתות לא תיטרקנה. אם אתה או את מעדיפים סביבה שקטנה ושליווה יותר, חסוך את הרעש בעזרת דלת עם מנגנון לטריקה נטולת רעש.

איך ניתן להבטיח טריקה שקטה

אין שום קושי להתאים דלתות לכל אותם חדרים פנימיים בחלל הבית, כך שתובטח טריקה שקטה. דרך טובה לצורך כך הינה בעזרת התקנה של אמצעי מבריק, שנקרא מסילה שקטה. המסילה מונעת מהדלת להיטרק בחוזקה והתוצאה – ללא רעש או כמעט ללא רעש. יש גם כל מיני התקנים אחרים שמאטים את מהירות התנועה של הדלת, לפני שהיא מגיע לכדי סגירה מלאה. אפשר לומר שאלה מעין בלמים, שנכנסים לפעולה כאשר הדלת מתחילה לנוע במהירות. לעיתים נעשה שימוש גם במרכיבים שונים בייצור הדלתות, באופן כזה שתומך בתנועה ללא רחש.

רעיון גדול לצורך הארכת חיי הדלת והמשקוף

דלתות פנים בעלות טריקה שקטה יכולה להביא לתוצאה נהדרת – מלבד שקט ושלווה גם הארכת חייה של הדלת ושמירה על המשקוף והצירים. דלתות שנטרקות לעיתים קרובות עלולות להתעוות. החבטה של הדלת מעל גבי המשקוף יוצרת זעזוע שעלול להזיק במיוחד לצירים ואף לקלף את הצבע מהמשקוף ומקצוות הדלת. כלומר, המנגנון של המסילה השקטה או ההתקן שמעט את הדלת עוזרים לשמור על הדלת כחדשה, יפה, מרהיבה ומתוחזקת. גם אם שקט לא כל כך מפריע לכם, הרי שזוהי סיבה מספיק טובה להסביר עד כמה שהרעיון נקלט היטב בישראל כיום.

טריקה שקטה בטיחותית לילדים

הדבר האחרון בנושא שנרצה להוסיף רלוונטי במיוחד להורים שבינינו. במיוחד הורים לילדים קטנים חוששים מפני מצב שבו דלת נטרקת חלילה על אצבעו של פעוט שעושה את צעדיו הראשונים בבית. מנגנון של טריקה שקטה שמאט את מהירות סגירת הדלת מהווה במידה רבה אמצעי בטיחות חשוב ביותר. כמובן שאין בכך כדי להמליץ על השארת הפעוטות ללא השגחה, אולם זהו עוד אמצעי טוב, לצד אמצעי זהירות או התקני בטיחות נוספים שעוזרים לנו לשמור על ילדינו או על נכדינו הקטנים.

דילוג לתוכן