דלתות פנים מידות

הציבור משתוקק לאיכות ומעדיף דלתות פנים נאות לבית. זה הרי מתבקש, שכן הדלת הינה אלמנט מרכזי שתופס את העין. אולם בל נשכח כי לא כל הדלתות שוות במידותיהן. לפני שמתקינים דלת, צריך למדוד ולבדוק, פן תהיה טעות. נסביר, אם כן, כל מה שצריך לדעת על דלת פנים מידות, למה להתייחס ומדוע בעצם יש הבדלים.

מהו הגובה של דלת סטנדרטית

המידות של הדלת הן למעשה אילוץ שנקבע בזמן הבניה או השיפוץ. ניתן אמנם לבצע שינויים בקיר קיים, אך לכך פחות נתייחס הפעם. כאשר אנו מדברים על דלת פנים מידות, נזכיר כי פחות משנה העובי של הדלת ויותר רלוונטי – האורך (גובה) והרוחב. לא נצטט כאן את התקן הישראלי לבנייה אך נסביר שבהחלט קיים גובה של דלת סטנדרטית. לא משנה אם תבדקו מקרוב דלתות פנים למינטו או שאולי תעניקו מבט מדוקדק לעיצוב שונה לחלוטין, של דלתות פנים מאלומיניום, תיווכחו כי הגובה עומד על 205 סנטימטרים – 206 סנטימטרים. אפשר כמובן להזמין גם דלתות בגבהים אחרים, אך זה מייקר את הייצור ועלול לדרות התאמות שונות.

מהו גודל דלת לחדר המגורים

בחדרים השונים בבית, עשויות הדלתות להיות בעלות מידות שונות. לכן, כאשר שואלים אותנו לגבי דלת פנים מידות נחדד ונבדוק באיזה חדר מדובר. אם נתייחס לחדר מגורים מקובל התשובה עשויה להיות שונה לעומת חדרי רחצה או שירותים. רוחב הדלת, המפתח המקובל יהיה 90 ס"מ לחדרי המגורים. האם זאת אומרת שלא ניתן להשתמש בדלתות בגודל אחר? למען הדיוק, זה אפשרי. יש בנמצא גם דלתות ברוחב של 60 או 70 או 80 ס"מ.

איזה גודל של דלת יתאים לחדרי רחצה ושירותים

התקנה של דלתות אינה מסתיימת עם בחירה של דלת לחדרי המגורים. נחוצות גם דלתות לחדרים הנוספים, למשל לחדרי רחצה, לחדרי שירותים וכדומה. הדבר בהחלט עשוי לבוא לידי ביטוי במידות הנחוצות. למשל, מאוד מקובל כי חדרי רחצה יקבלו דלת צרה יותר מ-90 סנטימטרים. כלומר, 80 ס"מ לחדר הרחצה זה מאוד מקובל. מי שמשפץ את הבית יכול כמובן ליצור פתח בקיר, שרוחבו יהיה אחר. ודוגמא נוספת, למשל עבור שירותי אורחים – אפשרי בהחלט להזמין 70 ס"מ לדלת שירותי האורחים. גם כאן, ניתן בהחלט להזמין דלתות פנים צרות יותר או רחבות יותר. לרוב, פחות מ-60 סנטימטרים זה לא יהיה מקובל.

האם חומר הגלם של הדלת משפיע על המידות

לא נסיים לפני שנבקש להבהיר עניין נוסף. מרבים לשאול האם חומר הגלם שממנו מייצרים את הדלת ישפיע על המידות. כלומר, האם נניח דלתות פנים מעץ מלא תהיינה בהכרח יותר גדולות לעומת דלתות פנים מעץ מעובד. התשובה פשוטה – אין משמעות לסוג הדלת וחומר הגלם. מה שכן משפיע הינו המרווח בין שני הצדדים של המשקוף המקורי, משקוף שנקרא "משקוף עיוור".

דילוג לתוכן