דלתות פנים מעץ

בעוד שמרבית דלתות הכניסה לבית כבר אינן מיוצרות מעץ, הרי שלגבי דלתות פנים הדברים עובדים אחרת. דלתות פנים עשויות מעץ נחשבות למבוקשות במיוחד. הסיבות, מרובות. היתרונות – גדולים.

מדוע עץ כל כך פופולרי בדלתות

דלת מעץ אומרת הרבה, אפילו לפני שמסתכלים על העיצוב. היא משדרת קרבה אל הטבע, היא מעניקה רוגע, שלווה ואיכות על זמנית. כמובן, לא מזיק שניתן לבחור דלתות פנים מעץ כמעט בכל צבע שרוצים. צבעים שונים שנקבעים בהתאם לחומר הגלם שכן ישנם עצים כהים וישנם בהירים. ומלבד זה, ניתן להזמין גם ציפויים מעץ, שיכולים להעניק גימור יוקרתי באופן מיוחד. לחובבי העיצוב הקלאסי, למי שמחפש דלת שתישאר אטרקטיבית גם בחילופי האופנות השונות, דלתות צרפתיות מעץ או בעיצובים אירופאים אחרים, מעניקות את כל זה ויותר.

אילו דגמים של דלתות פנים מעץ ניתן למצוא

יצרנים מובילים אשר מתמחים בייצור דלתות מסוגלים להציע מגוון רחב מאוד של דלתות פנים מעץ. בין הדגמים השונים ניתן למצוא גם דלתות שיש להן צירי נירוסטה וגם דלתות ללא צירים, כלומר דלתות הזזה. דלתות מהסוג השני נעות על גבי מסילה מיוחדת ונכנסות לתוך כיס בקיר. בנוסף, ניתן למצוא דלתות פנים מעץ שמתאימות למטבחים, דלתות שמתאימות לחדרי ילדים, לחדרי הורים, למשרדים, לחדרי עבודה. אם טריקות דלת מטרידות אתכם, אפשר אף להתקין דלתות מעץ בעלות מנגנון של טריקה שקטה. ניתן לשלב גומיות איטום או לשלב טכניקות עיצוב מיוחדות. למשל דלתות בעלות חריטות או הבלטות מעץ, שנראים יוצא מן הכלל.

האם דלת יכולה להיות עשויה מעץ בלבד

על פי רוב, דלת פנים לא תהיה עשויה מ-100 אחוז עץ. גם דלת שעשויה ממאה אחוז עץ מלא כוללת אביזרי פרזול כגון ידיות או צירים. במידה ובדלתות מותקנים מנעולים, הרי שנדרשים חלקים שאינם עשויים עץ. אולם מבחינה מעשית, חומר הגלם הטבעי הוא הבולט והוא זה שמעניק לדלת את האיכות המיוחדת (היא אפילו מאוד נעימה למגע).

הכירו את מלוא המשמעות של דלתות פנים מעץ

דלתות מעץ, במיוחד כאלה שמשלבים בהן ידיות איכותיות ופרזול איכותי, מעניקות ארומה יוקרתית שחיקוי יתקשה להשיג. אך יש עוד משמעויות לדלתות הללו, שכדאי לכם להכיר:

  • דלתות מעץ מלא הן יחסית כבדות. זו הסיבה שגם דלתות מתחליפי עץ ועם חיפויים דמוי עץ נחשבות פופולריות (הן הרבה יותר קלות).
  • עץ עשוי להיות רגיש למזיקים שונים. לכן, ניתן להעביר את החומר תהליך עיבוד שהופך אותו לעמיד יותר.
  • דלתות מעץ ניתן לתחזק לאורך שנים, גם כאשר הן מתיישנות. ניתן לשייף ולצבוע, מה שלא תמיד אפשרי בדלתות מחומרים מעובדים.
  • אפשר להזמין את דלתות העץ בכל מיני מידות. לרוב, הגובה יהיה 206 ס"מ (זה הסטנדרט) אך הרוחב מגוון. החל ב-60 ס"מ ועד ל-90 ס"מ ויותר. אפשר לייצר גם מידות אחרות, כהזמנה מיוחדת.
דילוג לתוכן