דלתות פנים פורמייקה

מגוון סוגי דלתות הפנים רחב וכולל בין היתר דלתות פנים למינטו וכן גם דלתות פורמייקה. בגלל שעדיין יש אנשים הסבורים כי פורמייקה או למינטו יחסית זהים ואין כמעט הבדלים, כדאי לחדד ולהסביר יותר. נבין כעת מהן בעצם דלתות פנים מפורמייקה, מדוע אין זהות עם למינטו ומה הקשר של הדברים לסוגיות כמו עמידות או מחיר.

מהן בעצם דלתות פנים פורמייקה

הדבר הראשון שצריך לדעת לגבי פורמייקה הוא שמדובר על ציפוי. כלומר, מדובר בדרך כלל בדלת שעשויה לא מעץ מלא אלא מחומרים כגון סיבית או MDF. במהלך תהליך הייצור מעניקים לדלת ציפוי פורמייקה. חשוב להוסיף כי פורמייקה הינה ציפוי דחוס וחזק מאוד, שהתגבש תחת לחץ עצום. תהליך הייצור הופך את הציפוי לעמיד ביותר, למשל בפני שריטות, מים וכדומה. יצרני פורמייקה מסוגלים להכין לוחות פורמייקה בדרגות שונות של עובי ובדרגות שונות של עמידות.

האם דלתות פנים פורמייקה נראות כולן אותו הדבר

פורמייקה הינו מרכיב גמיש מבחינה עיצובית. כלומר, ניתן למעשה לייצר דלתות מאוד מגוונות מבחינת הנראות והעיצוב. מצד אחד, ניתן ליצור דלת פנים בעיצוב בסיסי אך חזק להפליא ומצד שני, ניתן ליצור גם דלתות מעוצבות מרהיבות ביותר. את הצבע, הגוון והסגנון ניתן להזמין מתוך קטלוגים או דוגמאות של ייצרן הדלתות. אפשר להזמין דלתות כאלה הן כדלתות הזזה והן כדלתות ציר רגילות. אך לא רק האלמנט הסגנוני משפיע על הדלת שבוחרים. גם מאפייני החומר ועמידותו למים מהווים שיקול חשוב.

האם דלת פנים פורמייקה יכולה לדמות עץ טבעי

טכנולוגיית הייצור הקיימת כיום מסוגלת ליצור ציפויי פורמייקה בשלל טקסטורות, גוונים ודוגמאות. ממש כפי שניתן לייצר דלתות כניסה במראה דמוי עץ, כך נכון גם לגבי דלתות פנים מפורמייקה. למעשה, ניתן להזמין שלל גוונים וטקסטורות, שיכולים לדמות כמעט כל סוג של עץ שרוצים. החשוב הוא שלעומת דלת מעץ מלא, דלתות פורמייקה למעשה הרבה יותר קלות, הן פחות מסורבלות ולא מגושמות. יחד עם זאת, הן לא רגישות למזיקים ובמיוחד – הן מאוד עמידות למים וקל לנקות אותם מכתמים.

האם תמיד פורמייקה עדיפה על פני למינטו

הן דלתות פנים מסוג למינטו והן דלתות פנים מפורמייקה מבוקשות כיום. לא ניתן לומר כי פורמייקה תמיד עדיפה ותמיד כדאי להבהיר לעצמינו מהם הרצונות וגם מהו התקציב. ראשית, מחירים, לרוב דלת פורמייקה יותר יקרה לעומת למינטו. שנית, עמידות – כדלת פנים לחדרי אמבטיה או מטבחים למשל, לפורמייקה יש יתרון שכן קיימת עמידות גבוהה למים. שלישית, מבחינה עיצובית, ניתן למצוא שלל דגמים אפשריים, כך שזה יותר עניין של טעם אישי. אפשר רק להוסיף כי כאשר הפורמייקה עבה למדי, הדלת גם מקבלת תכונה נוספת – היא נעשית יותר מבודדת. בשני הסוגים ניתן להוסיף גימור יוקרתי לדלת, לפי הרצוי.

דילוג לתוכן