סוגי דלתות פנים

בונים או משפצים? זה הזמן לדעת הכול על בחירת דלתות פנים לסביבת המגורים החדשה או המתחדשת

מה חשוב לדעת על דלתות פנים?

דלתות פנים הן הגדרה כוללת למספר הולך וגדל של דלתות המיוצרות מחומרי גלם שונים כגון: עץ מלא, עץ מעובד –סינטטי, MDF, אלומיניום ועוד. כיום, בכל קטלוג דלתות פנים תוכלו למצוא היצע מרשים של דלתות פנים מעוצבות המאפשרות לכם לבחור בין דלתות כנף לבין דלתות הזזה, כאשר קיימת גם סדרת דלתות עם ציר נסתר, דלתות קו אפס המיושרות עם הקיר ועוד. הגודל הסטנדרטי של דלתות פנים נע בין 70 ל-90 ס"מ רוחב ועד 206 ס"מ גובה. יחד עם זאת, תוכלו להזמין דלתות בכל גודל נדרש.

בבואכם להתקין דלתות חדשות בבית, טוב שתכירו כמה וכמה סוגי דלתות פנים. בסקירה זו נבחן את ההבדלים בין סוגי דלתות שונים ונבין את המשמעות.

סוגי דלתות פנים ואופי חומרי הגלם

קל מאוד לראות שיש הבדלים ניכרים בצבעים של דלתות שונות. אבל זהו רק הבדל חיצוני ואסתטי. הבדל הרבה יותר מהותי הינו ההבדל בין חומרי הגלם שמהם מיצרים דלתות פנים. חומרים טבעיים, כגון עץ מלא, אינם היחידים שמהם ניתן ליצר דלת פנים טובה. למשל, ניתן למצוא דגמים שמבוססים על MDF. ציפויים מהווים מרכיב מאוד חשוב בכל מיני סוגי דלתות. ניתן להזמין דלתות פורמייקה או פורניר ויש גם דגמים שמיוצרים מחומרים מבודדים ואף דוחי מים.

סוגי דלתות לפי אופי הסגירה

אחד השמות החמים בענף הריהוט הינו דלתות למינטו. יתכן שזו תהיה בסופו של דבר הדלת שתבחרו. אבל תנו דעתכם שניתן לחלק את כל סוגי הדלתות גם לפי אופי הסגירה. מנגנון הסגירה של הדלת מאוד משמעותי. מצד אחד, קיימות דלתות שמותקנות על ציר. מצד שני, קיימות דלתות הזזה, שנכנסות לתוך כיס מותאם. דלתות הזזה יכולות להיות ממש נסתרות והן טובות מאוד לחדרים בעלי חלל מצומם (הן חסכוניות מאוד במקום).

סוגי דלתות פנים, משקל ועמידות

דרך שלישית שעוזרת להבחין בין סוגי דלתות שונות – המשקל והעמידות. לדוגמא, סוג של דלת המכונה כוורת מצוירת כך שמשקלה יהיה נמוך ביותר. לעומת זאת, סוג אחר של דלתות יהיה עשוי מילוי של פלקסבורד שהינו דחוס יותר וכבד יותר. דלת עץ מלא או דלת מחומרי גלם דחוסים, עם שילובי דבקים וציפויים עשויה להיות גם מאוד מבודדת. אם דלת כבדה רצויה לכם, זהו הפתרון. כדאי להוסיף שבמידה רבה, דלת כבדה היא גם מאוד עמידה. עם זאת, לסביבה לחה כגון חדרי רחצה, דרושות דלתות פנים שמיוצרות תוך מיקוד בעמידות למים.

סוגי דלתות ומחיריהם

סוגי דלתות פנים נבדלים גם על בסיס המחיר. דלתות בעיצוב יוקרתי, מחומרי גלם יותר איכותיים, מבודדות ונאות יותר תהינה יקרות יותר. מצד שני, קיימות גם דלתות נאות במבצע, שניתן לרכוש במחירים מוזלים.

דילוג לתוכן