דלתות פנים איכותיות

מהם הפרמטרים המשפיעים על איכויות הדלת? כיצד תוכלו להבטיח לעצמכם דלת פנים איכותית והאם כל דלת פנים מעוצבת היא בהכרח גם איכותית? על כך ועוד בכתבה שלפניכם.

איכויות הדלת – מה חשוב לדעת?

איכויותיה של כל דלת פנים מכל סוג ודגם נקבעת בראש ובראשונה בהתאם לחומר הגלם ממנו מיוצרת הדלת. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של דלתות פנים איכותיות המיוצרות מחומרי גלם שונים, החל מעץ טבעי ומלא, דרך דלתות עץ סינטטי ודלתות המיוצרות מחומרים פולירמיים ועד לדלתות אלומיניום ודלתות פנים המיוצרות מזכוכית. חשוב לציין שכאשר מדברים על איכויות חומרי הגלם המרכיבים את דלתות הפנים, מדברים לא רק על חומר הגלם המשמש לייצור גוף הדלת אלא גם על חומרי הגלם המשמשים לצרכי מילוי וציפוי הדלתות. חומרי ציפוי מסוימים נחשבים לעמידים בפני מים ומזיקים ואילו חומרי מילוי מסוימים נחשבים למצטיינים יותר כחומרי בידוד אקוסטי.

כיצד לבחור את הדלת האולטימטיבית ביותר לצרכים שלנו

מהם הפרמטרים המשפיעים על איכויותיה של דלת פנים?

דלתות פנים איכותיות הן ברוב המקרים דלתות עמידות למים המצטיינות גם ברמת בידוד גבוהה מפני רעשים. לפיכך, הפרמטרים המרכזיים המשפיעים על איכויותיה של דלת פנים כזו או אחרת הינם: סוג הציפוי וסוג המילוי של הדלת. חשוב לציין שאחד מסוגי המילוי הנפוצים ביותר בדלתות פנים הינו מילוי המיוצר מחומר פוליאריתן מוקצף. חומר זה אומנם מספק רמה גבוהה בהקשר של עמידות למים אך הוא איננו מצטיין מבחינת הבידוד האקוסטי, ולכן, במידה ונחוצה לכם רמה גבוהה של בידוד אקוסטי, מילוי מסוג זה אינו יכול להוות עבורכם דלת איכותית.

ציפוי איכותי לדלתות פנים – מה חשוב לדעת?

למעט דלתות פנים המיוצרות מעץ מלא, רוב דלתות הפנים זוכות לציפוי חיצוני המקנה לדלת את המראה הייחודי לה. כיום, תוכלו למצוא מספר סוגי ציפוי שונים כגון: ציפוי למינציה המופיע בעיקר בדלתות למינטו, ציפוי פורמייקה המיוצר משכבות נייר בשילוב דבקים שונים, ציפוי פולימרי וציפוי שלייפלאק שהוא למעשה שכבת ציפוי מצבע אטום. לכל אחד מסוגי הציפוי הנ"ל, יתרונות וחסרונות משלו, בעיקר בהקשר על עמידות למים ורמת בידוד אקוסטי.

האם דלתות מעוצבות הן דלתות איכותיות?

דלתות פנים מעוצבות הן למעשה הגדרה כוללת לכל סוגי הדלתות המתאפיינות בעיצוב ייחודי. בכל סדרת דלתות מעוצבות תוכלו למצוא את כל סוגי הדלתות האפשריים, לרבות, דלתות הזזה מעוצבות, דלתות עץ מלא מעוצבות, דלת כנף מעוצבות ודלתות שתי כנפיים מעוצבות. כפי שציינו לעיל, איכויות הדלת נקבעת בהתאם לחומרי הגלם מהם היא מיוצרת ולא בהכרח לסוג הדלת, ולכן, דלתות מעוצבות אינן בהכרח הדלתות האיכותיות ביותר עבורכן. יחד עם זאת, גם דלתות פנים מעוצבות, מיוצרות מחומרי גלם איכותיים הן ברמת חומרי המילוי והן ברמת חומרי הציפוי, ולכן, חשוב לבדוק מהם חומרי הגלם מהם מיוצרות דלתות הפנים המעוצבות אותן אתם מעוניינים לרכוש.

שתף עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב twitter
Share on Twitter
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin
שיתוף ב pinterest
Share on Pinterest

עשוי לעניין אותך:

דילוג לתוכן